O opowiadaniu

"W cieniu nocy" [TOM I] 
Laura Collins to dobry przykład nastoletniej królowej śniegu. Od najmłodszych lat unika ludzi, a jeżeli musi, stosuje na nich jedyną jej znaną, sprawdzoną broń na idiotów - sarkazm. Dotąd nie miała żadnych celów w życiu i z chęcią oddawała się codziennej rutynie. Przynajmniej do czasu, kiedy nie spotkała Nathiela Auvreya - niezrównoważonego i przystojnego łowcę cienistych demonów. Wprowadził ją do świata, którego z pewnością nikt z nas nie chciałby poznać...

"W cieniu nocy: 3/4 demona" [TOM II] 
Opowieść ma miejsce pięć lat po kluczowych wydarzeniach w Reverentii. 
Laura, dwudziestotrzyletnia studentka biologii człowieka, zaczyna dostrzegać, że dzieją się z nią dziwne rzeczy,
Nox pod obecnym zarządzaniem Sorathiela marnieje w członków, a Nathiel cierpi na brak demonów, które z radością by pozabijał. Wszystko wygląda aż nadto zwyczajnie, do czasu, kiedy do uszu Nox nie dochodzą niepokojące informacje ze świata Reverentii. Wszystko co do tej pory zdawało się być owiane spokojem, tak nagle ulega zniszczeniu. Tym razem Nathiel i Laura zmierzą się nie tylko z cienistymi potworami, ale także z obowiązkiem narzuconym im z góry przez los. Pojawiają się też nowi wrogowie, a także sprzymierzeńcy. Kim są tajemnicze la bonne fee i dlaczego tak wiele wiedzą na temat łowców? Kim są kobiety uważające się za wiedźmy i jaki mają związek z demonami? Czy Nox wróci do swojej dawnej formy? I czy zdobędzie sojuszników?

"W cieniu strachu" [TOM III]
Po trzech latach od samobójczej misji sojuszniczej, Nox powstaje jak feniks z popiołów. Pojawiają się nowi łowcy i sojusznicy. Nikt nie ma wątpliwości co do tego, że ostateczne starcie z demonami jest już blisko. Najgorszym wrogiem łowców staje się tym razem strach. 
Co kryją karty la bonne fee i dlaczego Madlene stara się ukryć prawdę? Czy syn Nathiela i Laury wróci do świata ludzi, gdzie jest jego miejsce? Czy jest jeszcze szansa na to, aby bracia Auvrey zawarli sojusz? Kto wygra ostateczne starcie i jak wielkie będą straty? 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz